فانتا کروم ایلیا / آبکاری و لعاب کاری فانتاکروم

نوشته شده توسط:مهری رقمی | ۰ دیدگاه

با کمک فانتا کروم می توان   سطحی کرومی وآینه ای را بر روی بسیاری از سطوح اجرا نمود. این روش که جایگزین پوشش های کروم سنتی شده  با سرعت و کیفیت بالایی قابلیت  کاربرد دارد.  هم چنین از منحصر به فرد ترین خصوصیات این سیستم ابکاری و لعاب کاری به شکلی مناسب و اصولی است. شما با خرید دستگاه آبکاری به راحتی می توانید ابکاری تمامی سطوح را در کمترین زمان ممکن انجام دهید. تنوع رنگی نیز دراین سیستم بسیار بالا است.

تفاوت فانتاکروم  با سیستم های  قدیمی چیست؟

این سیستم به عنوان یکی از به روزترین روش ها دربرگیرنده مزایای مختلفی نسبت  سیستم های سنتی است که عبارتند از:

 • ضربه پذیری زیاد
 • ابکاری روی کلیه سطوح با طیف های رنگی گوناگون
 • دارای مقاومت  حرارتی زیاد
 • امکان پوشش دهی بسیار بالا در کمترین زمان ممکن
 • مقاوم در برابر خوردگی و شرایط مختلف جوی
 • سهولت اجرا
 • ایجاد سطوح براق و شفاف با تنوع رنگی
 • بهبود خصوصیات  تزئیناتی ، سایشی و خوردگی کار

 

نکات مهم در رابطه با ابکاری فانتا کروم

 

 1. نحوه کار با فانتاکروم به صورت پاششی به وسیله یک پیسوله دو جزئی است.

2-مواد ابکاری فانتاکروم مانند ابکاری سنتی  ساختار اسیدی ندارد. بلکه بیشتر ین درصد مواد فانتاکروم را آب  تشکیل می دهد.

3-دراستفاده از دستگاه ابکاری فانتاکروم  نیاز به مساحت و فضاهای بسیار بزرگ نیست و با دارا بودن کوچک ترین محیط ها نیز می توان پروسه تولید را به انجام رساند.

4-مواد ابکاری ممکن است تقلبی باشد . برای تشخیص این امر به هنگام پاشش به زمان عملکرد آن دقت نمایید.

5- با هر پک مواد می توان به طور تقریبی 45الی 50 متر مربع را ابکاری کرد.

6-در استفاده از دستگاه ابکاری فانتاکروم  هیچ محدودیتی نیست و می توان تمامی سطوح و اشیا را ابکاری نمود. جنس سطوح ممکن است از فلز، پلاستیک، مبلمان ،چوب،شیشه وبلور، پلی استر، سفال و غیره و... باشد.

لعاب کاری در سفالگری

با کمک فانتاکروم به راحتی می توانید بر روی تمامی سطوح ابکاری و لعاب کاری انجام دهید.  از جمله این سطوح می توان سطح های سفالی را در نظر گرفت . با دستگاه های فانتاکروم به صورت پاششی رنگ را بر روی سفال خود انجام پاشیده و ترکیب رنگی فوق العاده ای را خلق نمایید. هم چنین به کارگیری دستگاه ابکاری فانتاکروم نیاز به محیط های آن چنان بزرگ ندارد و می توان در فضاهای کوچک نیز این کار را به خوبی انجام داد.

نحوه رنگ آمیزی  قطعات پلاستیکی به رنگ کروم

رنگ آمیزی قطعات پلاستیکی به  کروم  سوالات زیادی را در ذهن کاربران  بسیاری از محصولات ایجاد کرده است.

ما در محیط های زندگی خود با اشیای زیادی مانند  قاب دور دستگیره ها، دریچه بخاری ها و... روبه رو هستیم که با یک لعاب کاری  به رنگ کروم شفاف و صیقلی مانند در آمده اند.  در حالی جنس سطح و آن شئ  پلاستیکی است.

 روش های رنگ آمیزی  پلاستیک به رنگ کروم

۱_ یکی از راه ها این است که در ابتدا یک روکش فلزی با پاشش محلول های دارای  ذرات بسیار ریز نقره و مس را بر روی سطح های موردنظر ایجاد کنید. با این کار قطعه پلاستیکی به قطعه هادی الکتریسیته  تبدیل خواهد شد. سپس با به کارگیری  روش های ابکاری فلزات  در چندین مرحله ابکاری را انجام داده و در آخر با کمک اسید  کرومات  به قطعه دلخواه خود جلا دهید. این روش مرقون به صرفه نیست ک برای محیط های صنعتی با ابعاد بسیار بزرگ  و تعداد قطعات بالا پیشنهاد می گردد.

۲_ در این روش با کمک رنگ فانتاکروم به صورت پاششی رنگ را به روی سطوح موردنظرتان بپاشید و آن را لعاب کاری کنید. فانتاکروم روشی نوین  به جای  روش های کروم سنتی بوده و دارای سرعت عمل بسیار بالایی است. با کمک این سیستم کار خود را  به آسانی و در مدت زمان کمتری انجام دهید.

نحوه استفاده از رنگ فانتاکروم و لعاب کاری در سه مرحله اسپری می شود که عبارتند از  پوشش پایه، پوشش فلزی نیترات نقره ای، پوشش شفاف کریستالی . سوپر کروم از مطرح ترین رنگ های فانتاکروم است که توسط پیستوله  پاشیده می شود. شما با این روش هیچ محدودیت از لحاظ نوع جنس سطوح و تعداد آن ها ندارید.

 با ایلیا کروم از سیستم های نوین پوشش های کرومی بهره مند شده و  کیفیت محصولات خود را افزایش دهید.

 

 1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

  نوشتن دیدگاه